Uruchomienie oddziałów przedszkolnych

Kryteria kwalifikacji; Informacja dla Rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych – zgodnie z decyzją Organu Prowadzącego – informuje, że oddziały przedszkolne zostaną uruchomione ponownie od dnia 18 maja 2020r., po spełnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r.

Możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego jest adresowana przede wszystkim do rodziców, których charakter pracy i wykonywane obowiązki zawodowe wymagają przebywania poza miejscem zamieszkania. W przypadku, gdy rodzice zdecydują się na pozostanie z dzieckiem w domu, do 24 maja br. będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. Zasiłek przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia.

Rodzice zainteresowani możliwością korzystania z pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym powinni w terminie do 14 maja 2020r. do godz. 12ej na adres mailowy Szkoły spradzice@drzewica.pl dokonać zgłoszenia dziecka.

W oddziałach przedszkolnych będą prowadzone zajęcia opiekuńcze, praca nauczyciela polegać będzie m.in. na edukacji sytuacyjnej oraz tzw. integracji metodycznej (https://www.gov.pl/web/edukacja/zajecia-opiekuncze-informacja-men).

Grupa I będzie przychodzić do oddziału przedszkolnego w godz. 8.15 – 8.30, grupa II: 8.30 – 8.45;  odpowiednio odbiór dzieci będzie dla grupy I: 13.15 – 13.30, dla grupy II: 13.30 – 13.45.

Przy kwalifikacji dzieci do oddziałów przedszkolnych (z uwagi na ograniczenie liczebności grupy do 12 dzieci) w okresie od 18 maja do 24 maja 2020 r. przyjęte zostały następujące kryteria:

1. W pierwszej kolejności opieką objęte zostaną dzieci rodziców pracujących, z których co najmniej jeden rodzic zatrudniony jest:

- w  systemie ochrony zdrowia,

- służbach mundurowych,

- w handlu i przedsiębiorstwach, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

2. W drugiej kolejności w ramach posiadanych wolnych miejsc, opieką objęte zostaną dzieci pozostałych rodziców pracujących, którzy wyrazili wolę powrotu dziecka do placówki.

W przypadku większej liczby chętnych niż dopuszczalna liczebność poszczególnych grup – zastosowanie będą mieć kryteria określone w Regulaminie rekrutacji do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych na rok szkolny 2020/2021

Rodzice zgłoszonych dzieci proszeni są o zapoznanie się z Procedurą zapewnienia bezpieczeństwa w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych w związku z wznowieniem działalności od 18 maja 2020r. oraz wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie i dostarczenie do Szkoły oświadczeń Rodziców do Procedury...

O procedurach bezpieczeństwa wdrożonych w naszej Szkole w związku ze wznowieniem działalności można przeczytać TUTAJ.